Barajlar & HES Fuarı

5.Baraj & Hes ve Su Yapıları Yapım İşletim, Otomasyon, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı

29.03.2018 - 31.03.2018

İSTANBUL FUAR MERKEZİ - YEŞİLKOYFuar Alanı Konumu

Fuar Hakkında

www.powernextfair.com

5.Baraj & Hes ve Su Yapıları Yapım İşletim, Otomasyon, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı

HES'ler doğalgazı da kömürü de geçti

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, '2003'te yılda 26 milyar kilovatsaat enerji üretirken, bunu 94,5 milyar kilovatsaate çıkardık. Kurulu güç açısından HES'ler doğalgazı da kömürü de geçti, birinci sıraya yükseldi.' dedi.

Kaynak: http://www.star.com.tr/guncel/hesler-dogalgazi-da-komuru-de-gecti-haber-1278002/

Sektör 5. Kez İstanbul da bir araya geliyor

Baraj ve Hidroelektrik Santralleri Fuarı  Sektör Profesyonellerini  29 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi salonlarında bir araya getirecek.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve ilgili Bakanlıkların destekleriyle gerçekleştirilecek olan fuar sektör temsilcilerini
5 .kez Enerji sektörünün bütün paydaşları ile bir araya getirecek. 

FUAR SONUÇ RAPORU:

   Sektörün ilk ve tek organizasyonu BARAJLAR VE HES FUARI ve paralel etkinlik olarak yapılan 10. ULUSLARARASI ICOLD AVRUPA KULÜBÜ SEMPOZYUMU  sektörün yoğun katılımlarıyla Antalya da gerçekleştirildi .

   Antalya da  dördüncü   kez  25 – 30  Ekim 2016  tarihleri arasında düzenlenen 4.Barajlar ve HES yapım işletim otomasyon teknolojileri ve ekipmanları ihtisas fuarına ülkemiz ve yurtdışından toplam 70 firma katıldı.

   Demos Fuarcılık ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Susesi  Kongre Merkezinde  yapılan Barajlar ve HES Fuarı ile 10.Uluslararası Avrupa Kulüp Sempozyumuna  sektörün lider firmaları iştirak etti. 

  Toplam 2000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen fuarda 60 firma katılımcı olarak yer aldı. Bu firmalardan 20`si yurt içi temsilciliği olan yabancı firmalar olurken, 10 firma doğrudan yabancı katılımcı olarak yer aldılar. Barajlar ve HES yapım sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği Barajlar ve HES Fuarı, projelendirme, inşaat, üretim ve işletme yapan firmalarla profesyonel hedef kitleyi ticari bir platform içerisinde buluşturdu.

 

10.Icold Avrupa Kulübü Sempozyumu ;

   Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Profesör Doktor Veysel Eroğlu'nun himayelerinde, Devlet ve Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ve Uluslararası Büyük Barajlar Komisyonu Türk Milli Komitesi (TRCOLD) işbirliği ile gerçekleştirilen  10. ICOLD Avrupa Kulübü Sempozyumu 25-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi.

   Teması “Sürdürülebilir Kalkınma için Barajlar ve HES ler“ olan 10.ICOLD Avrupa Kulübü Sempozyumunun açılışı TRCOLD Onursal Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından yapıldı

   Sempozyum boyunca Baraj ve HES lerin tasarımı ve inşaatı ile ilgili olarak kaydedilen son gelişmeler yurtiçi ve uluslararası ölçekte “Barajlarda Sürdürülebilirlik”  Temalı Barajlarda Rehabilitasyon, Baraj Projelerinde Finansman, Sosyal/Çevresel Etkenler + İklim Değişiklikleri ve Barajlarda İş Güvenliği  konu başlıkları dahilinde incelendi

 

Fuarı 2735`e yakın kişi ziyaret etti;

   Demos Fuarcılık tarafından profesyonel bir çalışma ve planlama içerisinde yürütülen reklam ve tanıtım çalışmaları sonucunda 4.Baraj ve Hes Fuarı ile 10. Icold Avrupa Kulübü Sempozyumu   dünyanın bir çok ülkesinden sektör profesyonelleri ve ilgili delegasyonlar tarafından ziyaret edildi. Fuarı 8 farklı ülkeden toplamda 2735 kişi ziyaret etti.

  

Demos Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

 

2016 Katılımcılar:

PARTNERS:

             

                            

                              

      

           

           

LOGISTICS PARTNER

DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş.

Tel : 212 495 11 01 pbx
Faks : 212 696 31 46 
E-mail : fairturkey@dhl.com 
Websitesi : www.dhl.com.tr