Demos Fuarcılık

Demos Fuarcılık, 1993 yılından bu güne Türk Fuar Sektöründe birçok yeniliğe imza atmış bir Fuar Organizasyon Firmasıdır... Misyon Rekabetçi ve Sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan yönetici kadrosunun...

Devamı >>

Son Duyurular

 

  

  

Kapı Fuarı ve İskele Kalıp Fuarına özel fiyatlar

Kahvaltı + Oda tek kişilik oda  : 180 TL Kdv dahil
Kahvaltı + Oda çift kişilik oda  : 200 TL Kdv dahil

  

  

Basın Bültenleri

 

POWERNEXT FAIR

Geleceği Enerji Sistemleri  Power Next Fuarlarında Sunulacak

   Powernext Fuarları  Enerji sektör profesyonellerini 21-23 Ocak 2016 da Congresium Ankara da buluşturuyor. Nükleer Enerjiden, Rüzgar Enerjisine, Hidro Elektrik Santralinden, Jeotermal Enerjisine,  Kaya Gazından Biyo Kütle  Enerjisine,  Enerji depolamadan, Enerjinin İletilmesine, Dağıtılmasına, Lojistiğine,  Enerji Boru Hatlarından Akıllı şebekelere kadar enerjinin  bütün bileşenlerini sergileneceği fuarlar; sektörün ticari hacmini artıracaktır.

   Demos Fuarcılık  tarafından organize edilen Powernext Fuarları;  New  Energy Expo,  Expo GeoThermal, Energy  Storage & Smart Grid, Barajlar &Hes Fuarı, Pipeline Energy Expo   fuarları kapsamında en son enerji teknolojilerini bir araya getiriyor. Türkiyenin  kurulu gücünün  2023 yılında 120 bin megavata ulaşması için; yeni teknolojiler ve yeni enerji kaynaklarının  sergileneceği fuar  büyük önem taşımaktadır.

   Günümüzün hızla gelişen Enerji Sanayinin hedefi verimliliği artırmak ve masrafları minimuma düşürmek.  Bu bağlamda Powernext Fuarları  sunduğu ürün ve uygulamalarla sektöre yol gösterecek bir fuar. Lider firmaları tek çatı altında bulmak ve işlerine katma değer sağlayacak çözümleri keşfetmek isteyen sektör profesyonellerine mükemmel bir olanak sunuyor."

5 FUAR TEK ÇATI ALTINDA

   Birbiriyle yakından ilişkili 5 fuar, Powernext   çatısı altında, geleceğin enerji  sistemlerini bir araya getiriyor. 2023 yılına kadar enerji yoğunluğunun en az %20 düşürülmesinin ve yenilenebilir enerji kaynaklarının payının %30’a çıkarılmasının hedeflendiği Türkiye`de, Powernext Fuarları yeni  teknolojileri pazara sunuyor.

 

 

 

 


 

 

 

ENERGY PIPELINE EXPO   /   BORU HATLARI FUARI

 

     Türkiyenin ilk ve tek Enerji Boru Hattı, Ekipmanları, Güvenlik Ve Bakım Teknolojileri Fuarı

  Ankarada yapılacak. Çok büyük maliyetlerle  yapılan Boru hatlarının  yapım aşamalarından başlayarak kullanım sürelerini artırıcı, güvenlik ve otomasyon teknolojilerinin tanıtılacağı fuar 21-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara’da Congressium Fuar merkezinde gerçekleşecek.

   BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. tarafından desteklenen Energy Pipeline Expo da   Boru hatlarında dünyaca ünlü otoritelerin katılacağı konferanslarda düzenlenecek.

   ENERJİNİN YARINI  sloganı ile organizasyonunu gerçekleştirdiğimiz POWERNEXT Enerji Grup Fuarlarının bir parçası olan Energy Pipeline Expo  ülkemiz enerji sektörünün yarınlarına önemli katkı yapacak.

   Enerji Boru Hatları; operasyon sürecinden itibaren Boru Hatlarının bakımı  ve  rehabilitasyonu için, en iyi malzemeler, en iyi teknikler ve en iyi kalifiye eleman gerektiriyor.

   İlgilileri; araştırma sonuçlarından, yeni deneyimlerden, yeni teknolojilerden ve gelişmelerden haberdar olma fırsatı yakalayacakları benzersiz bir fuar olacak.

Demos Fuarcılık olarak  sektördeki 23 yıllık bilgi birikimi ve deneyimlerimiz ile gerçekleştireceğimiz

Energy Pipeline Expo  Fuarına Tüm konunun paydaşlarını davet ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi için www.powernextfair.com  web sitesi ziyaret edilebilir.

 

 

 

 


 

 

 

ENERJİDE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR

    ENERJİ DEPOLAMA TEKNOLOJİLERİ   

   Demos Fuarcılık olarak 21-23 Ocak 2016 tarihlerinde Enerji Bakanlığının Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlügü ve Aküder’in destekleriyle  Ankara’da  ENERGY STORAGE & SMART GRID ( ENERJİ DEPOLAMA AKILLI ŞEBEKELER,ENERJİ İLETİMİ ,DAGITIMI, TİCARETİ,LOJİSTİĞİ KONGRESİ VE FUARI ’nı gerçekleştiriyoruz.

Türkiyede ilk kez düzenlenecek bu fuar sektörün bir araya gelmesine ve büyümesine katkıda bulunacaktır.

ENERJİ NEDEN DEPOLANMALIDIR

Enerji depolama teknolojisinin gelişmesi ile birlikte

*Elektrikli otomobillerin menzili artacak ve fosil yakıtlara olan bağımlılık azalacaktır.

* Var olan Enerji santrallerinde üretimin %100 lük bölümü kullanılabilir hale gelecek ve  var olan kapasite yaklaşık %40 oranında aratacaktır.

   Enerji depolama ile, bir yandan enerjinin kullanıldığı alanlarda oluşan fazla enerjiyi depolama, diğer yandan, yalnız belirli zamanlarda enerji verebilen yenilenebilir enerji kaynaklarının enerjisini depolayarak, enerji temin zamanı ile talebi arasında doğabilecek farkı gidermeye amaçlamaktadır.

   Ülkemizde ve Dünyada enerji kaynaklarının sınırlı olması ve giderek azalması sonucunda her türlü enerji santralinde  üretilen enerjinin depolanması çok büyük önem arz etmektedir. Enerji çok değişik formlarda depolama yöntemleri vardır.  Bu yöntemler  ; biyolojik depolama, kimyasal depolama, ısıl depolama, elektriksel depolama, mekanik enerji depolama dır.

   Bizler Energy Storage Expo ile ülkemizin  hızla gelişmekte olan enerji depolama teknolojilerindeki gelişmelerin anında ülkemize gelmesi ve yerli üreticilerimizin geliştirdikleri teknolojinin ticarileşmesi İçin uygun bir platform hazırlıyoruz. Konunun uzmanlarını profesyonellerini Konferans ve Fuar atmosferinde bir araya getirerek sektördeki gelişmeyi ve bilgi alışverişini hızlandırmayı amaçlıyoruz.

    Bu sorumluluk bilinci ile tüm katılımcı ve ziyaretçileri 21-23 Ocak 2016 tarihlerindeENERGY STORAGE & SMART GRID ( ENERJİ DEPOLAMA AKILLI ŞEBEKELER,ENERJİ İLETİMİ ,DAGITIMI, TİCARETİ,LOJİSTİĞİ KONGRESİ VE FUARI ’ na bekliyoruz.